Scoring kredytowy wg BIK - co warto o nim wiedzieć

Bez opóźnień spłacasz swoje zobowiązania kredytowe, posiadasz stałą i przyzwoicie płatną pracę, natomiast Twoja historia kredytowa jest bardzo dobra. Zastanwiasz się nad tym aby wziąć pożyczkę i jesteś święcie przekonany , że z pewnością go otrzymasz? Jednak, odpowiednie okoliczności to nie wszystko. Instytucja bankowa zanim da Ci kredyt przyjrzy się także Twojej wiarygodności. Sprawdź, czym jest punktacja kredytowa wg BIK i co warto o nim wiedzieć.

https://penzu.com/p/f0485d96 https://taniepozycjonowanie69.hatenablog.com/entry/2020/10/25/183227 Co to jest scoring i w jaki sposób oblicza go BIK?

Okazuje się być to schemat statystyczny innym sposobem określany jako ocena punktowa czy ocena scoringowa, prezentowany jest przeważnie w zakresie od 192 do 631 punktów. BIK bierze pod uwagę dane takie jak: wiek, wykształcenie, Twój stan cywilny, staż pracy, a także adnotacje o Twoich wcześniejszych obciążeniach finansowych na przykład takich jak: ilość zaciągniętych kredytów i pożyczek, wielkość Twoich rat oraz terminowość spłaty zaciągniętych zobowiązań. Najogólniej mówiąc scoring jest pewnego rodzaju prognozą. Intytucja bankowa analizuje, czy w przyszłości będziesz spłacał zaciągnięte zobowiązanie.

O czym mówi nam Twoja punktacja ?

http://bullselect85.unblog.fr/2020/10/26/rapida-gotowka-dla-zadluzonych/ Scoring określa Twoją wiarygodność, inaczej Twoje ryzyko kredytowe względem innych kredytobiorców. To między innymi od wartości scoringu zależy, czy bank zdecyduje się na udzielenie Ci kredytu. Powszechna reguła prezentuje się następująco: im wyższa punktacja, tym mniejsze ryzyko - to jest Twoje szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej są większe. Natomiast, im niższa punktacja, tym większe ryzyko - w takiej sytuacji instytucja finansowa zakłada, że możesz mieć trudności w spłacie kredytu lub pożyczki i prawdopodobnie dostaniesz decyzję negatywną.

Sposoby na poprawienie scoringu

Wówczas gdy okaże się, że mimo poprawnej zdolności kredytowej nie uzyskasz finansowania, o które się starasz, bo Twój scoring jest zbyt niski, zawsze można podjąć odpowiednie czynności, które przyczynią się do jego naprawy:
1.Staraj się wystrzegać się składania paru wniosków kredytowych w krótkim odstępie czasowym - im większa ilość zapytań tym mniejszy scoring, wszelkie zapytanie w banku jest zauważalne i wpływa źle na Twoją sytuacje
2.Pozbądź się debetów i kart kredytowych - stosowanie ich znacząco wpływa na spadek Twojego scoringu
3.Miej na uwadze, aby Twoje kredyty były spłacane terminowo
4.Jesli posiadasz problem ze spłatą Najpierw spłacaj kredyty z najwyższym opóźnieniem - to znaczące, gdyż im większe opóźnienie w płatności - tym w większym stopniu działa ono na Twój scoring.
5.Bądź niezwykle ostrożny przy zaciąganiu kolejnych zobowiązań - im więcej zobowiązań tym gorzej